«Технологія переробки продукції тваринництва з основами виробничої санітарії» розташована в технологічному корпусі, який побудований у 1939 році. Дана лабораторія (ауд. №10) була створена 1 вересня 2004 року, розрахована на 22 робочих місця та оснащена відповідним обладнанням та устаткуванням, яке дозволяє ефективно вести як навчальну, так і дослідну діяльність. В лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Технологія переробки продукції тваринництва з основами виробничої санітарії» для студентів спеціальності 204 «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва з основами виробничої санітарії».
Дана дисципліна має лабораторію і на виробництві. Яка включає в себе: аудиторію, цех переробки сировини та виготовлення продукції. Обидві лабораторії мають відповідне технічне обладнання, унаочнення, муляжі, плакати, роздатковий матеріал. До лабораторій підведений мережевий інтернет, що дає змогу покращити проведення занять, прискорити подачу матеріалу. Систематично проводиться гурткова робота.
На базі лабораторії здобувачі освіти за ступенем фаховий молодший бакалавр, мають змогу вивчати :
- технологічні процеси виробництва м,ясних, ковбасних виробів, консерв, молочної продукції;
- проводити лабораторні дослідження щодо органолептичного дослідження продукції з молока, м`яса і ін.;
- розробляти та вдосконалювати рецептуру продукції.
Основним завданням лабораторії є розвиток у здобувачів освіти навчальної, фахової, інформаційно-комунікаційної та інших компетентностей, забезпечення проведення теоретичних занять, лабораторно-практичних робіт на високому науковому, методичному і технічному рівні згідно з діючими навчальними програмами і методичними рекомендаціями, а також організація і проведення позааудиторної, гурткової роботи, завдяки чому маємо змогу отримувати гарних спеціалістів.
Методична робота направлена на забезпечення студентів сучасними посібниками, дидактичним та роздатковим матеріалом, створюються навчальні презентації, тестові завдання і ін.. регулярно проводиться предметні декадники з дисципліни, тематичні вечори, результати яких висвітлюються на щорічних тематичних конференціях, відбуваються виробничі екскурсії.
Навчаючись в лабораторії студенти набувають практичних навичок та отримують знання з основних напрямків розвитку науково-технічного прогресу в галузі, обладнання підприємств з переробки с\г сировини, вивчають будову, правила експлуатації та регулювання устаткування, навчаються підібрати обладнання для використання в технологічній лінії з переробки та виробництва сільськогосподарської продукції.
За участі адміністрації, працівників та студентів коледжу навчальні заняття забезпечуються унаочненням, підтримується в належному стані обладнання при лабораторії, здійснюється її ремонт та реставрація, випускаються стінгазети, ведеться відповідна документація, проводяться додаткові заняття та консультації, систематично опрацьовується методична і педагогічна література, новинки педагогіки та переробки; розробляються тематичні реферати та організовується виставка кращих з них. Підтримуються зв,язки з передовими переробними підприємствами та науковцями кафедри ТВППТ Полтавського державного аграрного університету.