Клініка ветеринарної медицини

Клініка ветеринарної медицини побудована у 1958 році. А з 1960 року відкрито ветеринарне відділення, хоча 9-ти місячні курси ветеринарних фельдшерів були організовані ще у 1943 році. Ветеринарна клініка в нашому  закладі освіти  є обов’язковим структурним підрозділом при підготовці  фахових молодших бакалаврів спеціальності "Ветеринарна медицина".

 

При клініці організовано 7 лабораторій:

  1. Епізоотологія з мікробіологією.
  2. Паразитологія та інвазійні хвороби тварин.
  3. Внутрішні незаразні хвороби.
  4. Експертиза з основами переробки продукції тваринництва.
  5. Фармакологія з рецептурою.
  6. Акушерство, гінекологія і штучне осіменіння сільськогосподарських тварин.
  7. Хірургія ветеринарної медицини.

Освітній процес допомагають забезпечувати 2 лаборанти, які мають ветеринарну освіту.

Кожна із лабораторій має препараторську та аудиторію. В клініці додатково обладнані манеж, операційна кімната, віварій лабораторних тварин, стаціонар, навчальна ветеринарна аптека, комп’ютерна кімната.

Віра ДАВИДЕНКО і Наталія ТАНЦЮРА

лаборанти клініки

Особливість ветклініки нашого закладу є те, що починаючи з 2-го курсу у студентів- ветеринарів всі заняття (теоретичні і практичні) проходять безпосередньо в умовах клініки. Це дає змогу підвищити рівень набуття студентами професійних знань і вмінь із спеціальності, оволодіння сучасними методами і формами організації праці, формування у студентів знань і стійких професійних умінь, навичок, необхідних для прийняття самостійних рішень у реальних умовах виробництва. Крім цього, створюються зручні умови для швидкого і повноцінного матеріально-технічного забезпечення занять(все знаходиться на місці).

В клініці кожна лабораторія паспортизована, що дає змогу реально оцінити матеріально-технічні можливості цієї лабораторії, у достатній кількості наявні інструменти для клінічного дослідження, лабораторний посуд, хірургічні інструменти, засоби для фіксації тварин, різні пристрої, прилади, апарати та медикаменти.

Клініка забезпечена комп’ютерною технікою з доступом до мережі інтернет, копіювальними машинками, теле-відео апаратурою, що дає змогу виготовляти та оновлювати дидактичні матеріали та проводити заняття. Кожне заняття, що пов’язане з практичною роботою  передбачає використання дослідних тварин. Таким чином студенти мають змогу навчитися проводити клінічні огляди, лікувальні, профілактичні та інші маніпуляції, вивчати будову тіла тварин тощо. Тваринами наша клініка забезпечується із навчально-виробничої лабораторії, віварію лабораторних тварин та з приватного сектору.

Якщо заняття передбачає проведення масових ветеринарних манупіляцій (відбір крові, щеплення, кастрація), то воно проводиться в аудиторії на виробництві навчально-виробничої лабораторії.

Важливим моментом забезпечення проведення занять із спеціальних дисциплін є співпраця із власниками тварин приватного сектора, що дуже розширює можливості освітнього процесу. Наприклад, лабораторія «Паразитологія» здійснює безоплатну діагностику інвазійних хвороб та надає поради з профілактики інвазійних хвороб, досліджує пасовища, вказує громаді на можливі зараження тварин певними хворобами. Інші лабораторії здійснюють подібні заходи практичного і дорадчого характеру.

Як би швидко не відбувався технічний прогрес, домінували комп'ютерні технології, але при підготовці кваліфікованого ветеринарного спеціаліста основним і найважливішим є  контакт із біологічними об’єктами, тобто тваринами. А наші студенти, як було сказано вище, навчаються безпосередньо в умовах клініки.

Створення умов для самореалізації студентів та підвищення обсягу спеціальних знань досягається шляхом організації кожною лабораторією клініки гурткової та дослідної роботи.  Саме ця робота найбільш підходить для розкриття прихованого потенціалу студентів щодо засвоєння знань. Крім цього, створюється більш тісна взаємодія між викладачами і студентами, посилюється розвиток самостійності студентів процесі оволодіння спеціальними знаннями.

Ветеринарний спеціаліст тоді стає професіоналом, коли може поєднувати свої знання із різних спеціальних дисциплін в кожній конкретній ситуації. Не можна знати одну дисципліну і не знати іншої. Тому всі лабораторії клініки та викладачі ветеринарних дисциплін постійно співпрацюють один з одним, погоджують навчальні програми та проводять спільні заходи. 

Конкурс «Кращий за професією» Цей захід є традиційним для  нашого закладу. Полягає він у визначенні кращих студентів випускного курсу, які доводять свої знання і практичні вміння із спеціальних дисциплін. При цьому визначається рівень професіональності молодих майбутніх ветеринарів.

В клініці ветеринарної медицини проводяться:  захист технологічної і переддипломної практики, заліки практичних вмінь і навиків, олімпіади із дисциплін, комплексні кваліфікаційні завдання, конференції після практик та інше.

Виховання у студентів відповідальності, працелюбності, любові до обраної професії досягається шляхом організації курації тварин клініки, догляд за лабораторними тваринами, участь у їх годівлі та заготівлі кормів. Також студенти задіяні у оформленні стендів, стінгазет лабораторій та газети «Вісник клініки». Вагомий внесок вони вносять також у створення навчальних відеофільмів. Додатково, для підвищення рівня знань, при клініці організовуються відпрацювання пропущених занять та самостійна робота студентів.

Поряд із традиційними методами та елементами занять, що довели свою ефективність часом, наші викладачі намагаються іти в ногу з часом. При цьому використовуються інноваційні методи навчання: відеофільми, мультимедійне забезпечення заняття, тестовий контроль знань, ситуаційні завдання, рольові ігри тощо.

Клініка ветеринарної медицини та лабораторії ветеринарного відділення тісно співпрацюють між собою та з іншими лабораторіями і кабінетами тколеджу, що проявляється у проведенні спільних заходів. Крім цього ведеться тісна співпраця із аграрними підприємствами різних форм власності (ДП ДГ ім.Декабристів, СТОВ «Промінь Приват» с. Білики, Дібрівський кінний завод, підсобне господарство Комишнянського лісництва та багато інших). Особливим моментом є співпраця із Управлінням  Держпродспоживслужби в Миргородському районі, що дає змогу нашим студентам відвідувати та проходити, практики на базі державних установ ветеринарної медицини (районна лабораторія, районна і міська лікарні ветеринарної медицини, лабораторія ВСЕ на ринку, дільничні лікарні, дільниці, пункти штучного осіменінні). В свою чергу на базі нашого закладу проходять різного роду конференції із залученням спеціалістів ветеринарної служби району.

Коледж є структурним підрозділом Полтавського державного аграрного університету, тому наші викладачі співпрацюють із науковцями кафедр факультету ветеринарної медицини цього закладу вищої освіти. Проявляється це у обміні методичними матеріалами, методиками дослідів, рекомендаціями, спільними конференціями тощо

Нашою метою завжди залишається забезпечення  розвитку  студентів як особистостей та професіоналів, розкриття їхніх талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування людей здатних до творчого суспільного вибору та збільшення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу народу України.