Кабінет української мови

   Навчально-методичний комплекс дисципліни

Кабінет української мови – це спеціально обладнаний учбово-методичний центр, оформлений відповідно до вимог наукової організації праці викладача та студента для забезпечення найвищого рівня викладання предмета -наукового, естетичного, навчального, методичного та виховного. У кабінеті відбувається залучення студентів до світу філології, виховується любов до рідної мови, формуються критерії сприйняття літературної мови та діалектів.

    Основна мета створення кабінету полягає у забезпеченні оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу, для реалізації завдань відповідно до Державного стандарту базової і повної середньої освіти

      Завданням функціонування навчального кабінету є створення передумов для:

· організації індивідуального та диференційованого навчання студентів;

· реалізації практично-дійової і творчої складових змісту навчання;

· забезпечення в профільного і поглибленого навчання;

· організації роботи гуртків та факультативів;

· індивідуальної підготовки викладача до занять та підвищення його

науково-методичного рівня.

   Мета роботи: забезпечити оптимальні умови для організації навчально-виховного процесу з української мови.

   В кабінеті створені передумови для організації індивідуального та диференційованого навчання. В ньому є стенди: «Фонетика», «Лексикологія», «Морфологія», «Синтаксис», «Культура мовлення». На стенді «Мовознавець» розміщено матеріали, які сприяють повторенню учнями теоретичного матеріалу з предмету.

    Студенти мають змогу працювати в кабінеті й після занять, отримуючи консультації виладача.

       Для зацікавлення студентів українською мовою кабінет оснащений науково-методичною літературою, тематичними папками: «Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності студентів» та «Питання для самоконтролю» (згідно нової програми), «Критерії оцінювання усних та письмових робіт», «Завдання для контрольних та самостійних робіт», «Пам’ятки для виконання завдань з мови», «Матеріали олімпіад», «Матеріали ЗНО», «Тренувальні вправи» тощо.

       Також кабінет є місцем для індивідуальної підготовки викладача до занять та підвищення його науково-методичного рівня. У кабінеті знаходяться зразки конспектів уроків, матеріали до уроків.