Іноземна мова (іноземна мова за профспрямуванням)

Навчально-методичний комплекс дисципліни

Викладач Ящук Р.В.

Рівень стандарту

АНОТАЦІЯ КУРСУ. Навчальна дисципліна «Іноземна мова» є важливим компонентом циклу гуманітарної підготовки здобувачів першого рівня вищої освіти «Бакалавр». Актуальністю предмету є мовно-комунікативне виховання майбутніх фахівців, а також розвитку і вдосконалення комунікативних навичок англійською мовою та збільшення лексикона як обов’язкової умови формування повноцінної особистості відповідно до сучасних вимог на ринку праці та потреб часу.

КОМПЕТЕНТНОСТІ. У межах курсу здобувачі  формують загальні компетентності, здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях, здатність вчитися і оволодівати сучасними знаннями, здатність спілкуватися іноземною мовою, здатність оцінювати та забезпечувати якість виконуваних робіт, здатність працювати автономно.

Серед фахових компенентностей, що отримують здобувачі: здатність володіти науково-аналітичним апаратом іноземною мовою та використовувати професійні знання у практичній діяльності; здатність використовувати широкий спектр міждисциплінарних зв’язків, здатність демонструвати базові навички ділових комунікацій англійською мовою.

ТРИВАЛІСТЬ КУРСУ. rурс – І-ІІ, семестр – 1-4, загальний обсяг – 140 годин, з них практичних – 134 години,лекції-6

МЕТА КУРСУ – метою викладання навчальної дисципліни «Іноземна мова» є формування у студентів професійно-орієнтованих комунікативних компетенцій на рівні В1, які зумовлять їх ефективну мовленнєву поведінку у професійному оточенні.

Програмні результати навчання: демонструвати спроможність до самостійного дослідження наукової проблеми в галузі , готовність дискутувати і аргументувати власну позицію, володіти методами опрацювання літератури, узагальнення та аналізу матеріалу, принципами формування наукової теми та розуміння подальших перспектив розвитку даної проблематики, володіти термінологією.

МІСЦЕ ДИСЦИПЛІНИ В СТРУКТУРНО-ЛОГІЧНІЙ

ПОСЛІДОВНОСТІ. Дисципліна «Іноземна мова» вивчається з першого по четвертий семестр та є важливим навчальним компонентом. Для набуття практичного досвіду з предмету необхідні знання з дисципліни отримані на попередньому освітньому рівні. «Іноземна мова» є базисом для вивчення дисциплін циклу професійної підготовки.

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ. Дисципліна «Іноземна мова» реалізується у вигляді практичних занять та самостійної роботи здобувачів вищої освіти.

МЕТОДИ НАВЧАННЯ: граматико-перекладний, аудіо-лінгвальний, аудіовізуальний, комунікативний, груповий метод, метод повної фізичної реакції,

ситуативний метод, робота з текстами, інтерактивний метод.

ЗМІСТ ДИСЦИПЛІНИ

Я, моя сім’я, друзі (особистість, стосунки з товаришами) Дозвілля і спорт (ставлення до спорту, спортивні події, враження від матчу, змагань, роль спорту в житті особистості та суспільства) Харчування (національна кухня Великої Британії та України) Природа і погода (природні катаклізми та їх наслідки) Живопис (відомі художники та їхні твори, відвідування музею, виставки або галереї) Наука і технічний прогрес (сучасні засоби комунікації і комп’ютерні технології) Шкільне життя (освiта в Україні й за кордоном) Робота і професії (уміння та навики, вимоги до професійних якостей та кваліфікації)

Я, моя сім’я, друзі (батьки і діти, толерантне ставлення до оточуючих) Культура харчування (особисті пріоритети, заклади громадського харчування) Мистецтво (жанри мистецтва, кіно, театр, живопис, телебачення, вплив мистецтва на естетичний розвиток людини) Молодь і молодіжна культура (життя і проблеми молоді, молодіжний рух в Україні та у світі) Наука і технічний прогрес Природа і довкілля (вплив науковотехнічного прогресу на життя людини і довкілля) Україна у світі (суспільно-політичне життя в країні, представницькі місії за кордоном, міжнародне співробітництво) Шкільне життя (випускні іспити) Робота і професії (вибір професії, пошук роботи, планування майбутнього)