Навчально-методичний комплекс дисципліни біологія
Навчально-методичний комплекс дисципліни дисципліни хімія
Лабораторія хімії та біології є структурним підрозділом Хомутецького фахового коледжу Полтавського державного аграрного університету. У своїй діяльності лабораторія хімії та біології керується чинним законодавством України, Статутом та Правилами внутрішнього розпорядку коледжу, розпорядженнями і наказами керівництва коледжу та положенням про навчальну лабораторію хімії. складається з аудиторії , для проведення занять, препараторської та кімнати для збереження реактивів та матеріалів.
Основна мета діяльності лабораторії полягає у забезпеченні оптимальних умов для організації навчально-виховного процесу та реалізації завдань відповідно до Державного стандарту вищої освіти.
В лабораторії проводяться практичні роботи зі студентами 1-го, 2-го курсів денної та заочної форми навчання, з таких дисциплін: загальна хімія, неорганічна хімія, органічна хімія, загальна біологія. Кабінет оснащений лабораторними меблями, необхідними приладами та матеріалами, реактивами, робочими місцями для проведення робіт, встановлення якісного та кількісного складу речовин, дослідження будови та фізіологічних функцій живого організму.
Організація навчально-виховного процесу в лабораторії спрямована на подальшу модернізацію змісту навчання, методологічних підходів, в тому числі створення сучасної системи інформаційного забезпечення, розвиток творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти і самореалізації — тобто створення такого освітньо-розвивального середовища, яке забезпечило би підготовку фахівця конкурентоспроможного на ринку праці, а також успішне конкурування коледжу серед аналогічних вищих навчальних закладів, як суб'єктів ринку освітніх послуг.
При кабінеті хімії працює хімічний гурток в якому студенти першого курсу мають змогу більш глибоко цікавитись хімією та біологією, випускають гурткову газету. Беруть активну участь в конкурсах вікторинах, виготовляють роздатковий матеріал для виконання лабораторно-практичних робіт з хімії та біології, обговорюють новини хімічної науки і техніки.
Традиційним є щорічне проведення Тижня науки хімії, упродовж якого відбуваються: олімпіади з хімії, конкурси фахової майстерності, науково-практичні студентські конференції, семінари, захист проектів («Вплив хімії на життя людини», «Роль йоду в організмі людини», «Екологічна безпека», «Чипси, кола, енерготоніки – атрибут молоді?» та ін.), екскурсії (до лабораторії місцевої лікарні), хімічні конкурси та вікторини («Хімічні перегони», «Цікава хімія», «Хімічні загадки» та ін.), тематичні заходи («Я- хімік!», «Хімія і життя», «Хімічний калейдоскоп», «Хімічний ярмарок», «Людина, яка «підірвала» світ» та ін.), тощо.