Навчально-методичний комплекс дисципліни
Викладач : Кіященко Г.К.
Відділення «Технологічне»
Семестр : 1-2
Освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр»
Кількість годин -14
Кількість кредитів ЄКТС: 0,5
Модулів : 3
Форма підсумкового контролю: залік
Компетентнісний потенціал навчальної дисципліни
Мета полягає у забезпеченні рівня підготовки студентів з хімії,необхідного для спеціальної підготовки та майбутньої професійної діяльності.
Завдання
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати:
вміти:
Для реалізації цих ідей виокремлено такі наскрізні змістові лінії : «Екологічна безпека і сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я і безпек», а «Підприємливість і фінансова грамотність». |
Змістова лінія «Екологічна безпека і сталий розвиток» реалізується на зразках, що дають змогу студенту усвідомити причинно-наслідкові зв’язки у природі і її цілісність; важливість сталого (керованого) розвитку країни для майбутніх поколінь. Такі зразки надає матеріал про одержання й застосування речовин, збереження природних ресурсів – води й повітря, раціональне й ощадне використання природних вуглеводнів, колообіг хімічних елементів і речовин тощо.
Результатом реалізації цієї змістової лінії є не лише обізнаність студента із екологічними проблемами, пов’язаними із дотриманням чистоти навколишнього середовища, процесами горіння і дихання, кислотними дощами, стійкими органічними забруднювачами, а й усвідомлення можливості розв’язування цих проблем засобами хімії. Студент цінує природні ресурси, від яких залежить його здоров’я, добробут, сталий розвиток країни; усвідомлює необхідність збереження чистоти довкілля; бере участь у відповідних заходах; екологічно виважено поводиться у довкіллі.
Становленню студентів як свідомих громадян, патріотів України, членів соціуму, місцевої громади, студентського колективу має сприяти реалізація змістової лінії «Громадянська відповідальність». На заняттях з хімії студенти ознайомлюються зі здобутками вітчизняних учених та їхньою громадянською позицією, оцінюють розвиток вітчизняного виробництва на основі досягнень хімічної науки, навчаються працювати в команді, відповідально ставитись до завдань, визначених колективом, та ретельно виконувати свою частину роботи. У позаурочний час дбають про чистоту навколишнього середовища свого регіону, беруть посильну участь у реалізації соціально значущих навчальних проектів. Результатами, що засвідчують продуктивність реалізації цієї лінії, є усвідомлення студентами відповідальності за результати навчання, які можуть у майбутньому вплинути на розвиток країни; сумлінне виконання завдань у команді; раціональне використання речовин; участь у захисті довкілля і збереженні його для себе та майбутніх поколінь.
Змістова лінія «Здоров'я і безпека» торкається всіх без винятку тем програми з хімії, оскільки використання здобутків хімії упродовж усього життя людини тісно пов’язано зі здоров’ям і життєзабезпеченням. Послідовний розвиток цієї змістової лінії у змісті курсу дає студентам змогу усвідомити, з одного боку, значення хімії для охорони здоров’я, а з іншого – можливу шкоду продуктів сучасної хімічної технології у разі неналежного використання їх.
У результаті реалізації цієї змістової лінії студент дотримується правил безпечного поводження з речовинами і матеріалами у лабораторії, побуті й довкіллі; усвідомлює залежність здоров’я від чистоти води, повітря, складу харчових продуктів; дотримується здорового способу життя.
Змістова лінія «Підприємливість і фінансова грамотність» націлює студентів на мобілізацію знань, практичного досвіду і ціннісних установок у ситуаціях вибору і прийняття рішень. У навчанні хімії такі ситуації створюються під час планування самоосвітньої навчальної діяльності, групової навчальної, експериментальної роботи, виконання навчальних проектів та їх презентування, розв’язування розрахункових і контекстних задач, вироблення власної моделі поведінки у довкіллі.
Розкриття змістової лінії потребує позитивних прикладів із історії хімії, діяльності вчених і підприємців у галузі хімії, екології, фармакології, що засвідчують можливість розв’язування не лише теоретичних, а й практичних проблем хімії і хімічного виробництва.
У результаті реалізації цієї змістової лінії студент усвідомлює важливість вивчення хімії; оцінює успіхи, досягнуті сучасним суспільством у хімічній науці, розробленні способів одержання, переробки і застосування речовин як такі, що залежать від знань, умінь, ініціативи і підприємливості окремих особистостей і груп однодумців.
Теми занять
Змістовний модуль 1. Вступ.
Змістовний модуль 2. Основи загальної хімії.
Змістовний модуль 3. Основи неорганічної хімії.