Лабораторія "Хірургія ветеринарної медицини"

Завідуючий лабораторією  «Хірургія ветеринарної медицини» Литвиненко Михайло Олександрович

Адреса сайту лабораторії

http://hvzt43.wix.com/hirurg

"Хірургія ветеринарної медицини"- одна із основних клінічних дисциплін у системі підготовки молодших спеціалістів ветеринарної медицини. Вона дуже цікава, особливо для студентів, що постійно розвиваються, прагнуть до знань та люблять свою майбутню професію. Що ж це за дисципліна? Які вона має особливості та чим  так цікавить майбутніх ветеринарів? 

Своїм студентам ми часто повторюємо слова «Нехай хірург діє розумом і очима, перш ніж озброєною рукою».   Вони актуальні для кожного і з успіхом можуть використовуватися, як девіз по життю. Також поряд із знаннями та вміннями, що отримують студенти на лекціях, лабораторних, практичних заняттях та навчальній практиці,  у них виховуються, як у майбутніх ветеринарних спеціалістів, відповідальність, гуманність, людську гідність та логічне лікарське мислення.

   Викладач не може зупинятися на досягнутому, тому при лабораторії постійно ставляться все нові та нові цілі.  Так, поряд із матеріалом, що включений до програми дисципліни, ми із нашими студентами постійно апробуємо нові оперативні прийоми, діагностичні та лікувальні методи, що найбільш актуальні сьогодні. Джерелом ідей є періодична фахова преса, інтернет - ресурси, нова закордонна та вітчизняна література.
       Наприклад, нещодавно, ми відпрацювали оперативний метод лікування пролапсу (випадіння) слізної залози третьої повіки (без її видалення) у собак.  З цього питання була проведена конференція із використанням відео- та фотоматеріалів  оперативного втручання. Взагалі ключовим моментом у підготовці ветеринарних спеціалістів є контакт студентів із біологічними об’єктами. Тому відпрацювання практичних вмінь і навичок, набуття теоретичних знань проходять  із наявністю тварин, як невід’ємної складової професії «ветеринар».

 

Приєднані файли: