КЛІНІКА ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Клініка ветеринарної медицини

     Клініка ветеринарної медицини нашого навчального закладу є невід’ємною складовою ветеринарного відділення. Тут проводяться аудиторні теоретичні і практичні заняття, гурткові засідання з різних дисциплін, тижні, конференції, тематичні вечори та інші заходи, що впливають на формування висококваліфікованих спеціалістів ветеринарної медицини.Насиченим на події став початок цього навчального року.

   Тиждень з дисципліни  «Хірургія ветеринарної медицини» проводився з метою формування у студентів навчальної, професійної та інформаційно-комунікаційної компетентностей. Він включав он-лайн вікторини, різні конкурси, змагання, відкрите інтегроване засідання гуртка та тематичний вечір.

    Відкрите інтегроване засідання гуртка із дисциплін: «Хірургія ветеринарної медицини», «Ветеринарна фармакологія» та «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння с-г тварин» на тему: «Штучне регулювання популяції кішок хірургічними методами» проводили викладачі Литвиненко М.О., Литвиненко І.О та ТкачовВ.В. Приємно, що почесними гостями на занятті

були члени навчально-методичної комісії під керівництвомметодиста НМЦ «Агроосвіта» Вишневської Оксани Володимирівни. Основною частиною засідання гуртка  стала наглядна демонстрація оперативного втручання – оваріогістероектомія кішок. При цьому проводилася пряма відеотрансляція операції за допомогою веб-камери та мультимедійного проектора, що дало змогу студентам та гостям нашого навчального закладу на екрані детально спостерігати за всіма хірургічними маніпуляціями.

    До речі, в цей день Литвиненко М. О.виступив перед членами комісії як один із авторів електронного підручника з дисципліни «Хірургія ветеринарної медицини» та поділився досвідом щодо методики складання електронних підручників.

   

    Цей тиждень відзначився також тематичним вечером «Кращий хірург». Студенти ІІІ курсу змагалися в теоретичних і практичних конкурсах для визначення кращого знавця дисципліни. В паузах між конкурсами присутні чули прекрасні пісенні композиції від учасників художньої самодіяльності та від душі посміялися над відеороликами «Смішні тваринки» та «Студентське життя».

    Для того, щоб у студентів ветеринарного відділення виховати любов до обраної професії та сформувати логічне лікарське мислення в клініці ветеринарної медицини також проводився тиждень з дисципліни «Ветеринарна фармакологія». Студенти змагалися в конкурсах рефератів та кросвордів, стали учасниками олімпіади та різноманітних заходів. В рамках тижня була проведена і відкрита конференція з дисциплін «Ветеринарна фармакологія» та «Хірургія ветеринарної медицини» на тему: «Рани, особливості їх лікування та найбільш вживані антибіотики, що використовуються на виробництві». Основою даної конференції стала пошукова робота членів фармакологічного гуртка «Антибіотики на виробництві» та доповіді студентів випускного курсу, що повернулися з виробничої технологічної практики. Присутнім були продемонстровані фотографії патологічних процесів та навчальні відеофільми, що наглядно показали актуальність даної теми для майбутніх ветеринарних спеціалістів.

   Та на досягнутому наші викладачі не зупиняються,тому в планах ще дуже багато нових та цікавих заходів.

Історична довідка

Наша клініка побудована у далекому 1958 році. А з 1960 року в технікумі відкрито ветеринарне відділення. З того моменту клініка ветеринарної медицини стала невідємною складовою частиною у  підготовці спеціалістів ветеринарної медицини.

У своїй діяльності із організації навчально-виховного процесу клініка керується законом України «Про світу» та "Положенням про клініку ветеринарної медицини", а з питань ветеринарної медицини – законом України «Про ветеринарну медицину».

При клініці Відокремленого структурного підроздвілу "Хомутецький фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету" організовано 7 лабораторій:

  1. Епізоотологія з мікробіологією.
  2. Паразитологія та інвазійні хвороби тварин.
  3. Внутрішні незаразні хвороби.
  4. Експертиза з основами переробки продукції тваринництва.
  5. Фармакологія (Адреса сайту лабораторії:http://irynalitvinenko04.wix.com/pharmakolog
  6. Акушерство, гінекологія і штучне осіменіння сільськогосподарських тварин.
  7. Хірургія ветеринарної медицини (Адреса сайту лабораторії http://hvzt43.wix.com/hirurg)

Кожна із лабораторій має препараторську та аудиторію. В клініці додатково обладнані манеж, операційна кімната, віварій лабораторних тварин, стаціонар, навчальна ветеринарна аптека, комп’ютерна кімната.

Наша клініка має свої особливості та неповторність. По - перше – це навчальний корпус для студентів нашого коледжу, а по друге – це повноцінний лікувальний заклад для тварин.

       
     
   

 

Це дає змогу підвищити рівень набуття студентами професійних знань і вмінь із спеціальності, оволодіння сучасними методами і формами організації праці, сформувати у студентів професійні якості, що необхідні для прийняття самостійних рішень у реальних умовах виробництва. Крім цього створюються необхідні умови для  повноцінного матеріально-технічного та методичного забезпечення занять із спеціальних дисциплін.