КЛІНІКА ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ

Циклова комісія ветеринарних дисциплін

Голова циклової комісії ветеринарних дисциплін -Даценко Людмила Іванівна.

Члени циклової комісії ветеринарних дисциплін:

1. Литвиненко Людмила Миколаївна , викладач дисципліни "Внутрішні незаразні хвороби сільськогосподарських дисциплін", латинської мови.

2. Литвиненко Ірина Олексіївна, викладач дисципліни "Ветеринарна фармакологія".

3. Литвиненко Михайло Олександрович, викладач дисципліни "Хірургія ветеринарної медицини".

4.Хоміч Наталія Володимирівна, викладач дисципліни "Анатомія та фізіологія сільськогосподарських тварин".

5.Ткачов Віталій Васильович, викладач дисципліни "Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння сільськогосподарських тварин".

6.Яценко Володимир Михайлович, викладач дисципліни "Патологічна фізіологія і патологічна анатомія сільськогосподарських тварин".

Клініка ветеринарної медицини

     Клініка ветеринарної медицини нашого навчального закладу є невід’ємною складовою ветеринарного відділення. Тут проводяться аудиторні теоретичні і практичні заняття, гурткові засідання з різних дисциплін, тижні, конференції, тематичні вечори та інші заходи, що впливають на формування висококваліфікованих спеціалістів ветеринарної медицини.Насиченим на події став початок цього навчального року.

   Тиждень з дисципліни  «Хірургія ветеринарної медицини» проводився з метою формування у студентів навчальної, професійної та інформаційно-комунікаційної компетентностей. Він включав он-лайн вікторини, різні конкурси, змагання, відкрите інтегроване засідання гуртка та тематичний вечір.

    Відкрите інтегроване засідання гуртка із дисциплін: «Хірургія ветеринарної медицини», «Ветеринарна фармакологія» та «Акушерство, гінекологія та штучне осіменіння с-г тварин» на тему: «Штучне регулювання популяції кішок хірургічними методами» проводили викладачі Литвиненко М.О., Литвиненко І.О та ТкачовВ.В. Приємно, що почесними гостями на занятті

були члени навчально-методичної комісії під керівництвомметодиста НМЦ «Агроосвіта» Вишневської Оксани Володимирівни. Основною частиною засідання гуртка  стала наглядна демонстрація оперативного втручання – оваріогістероектомія кішок. При цьому проводилася пряма відеотрансляція операції за допомогою веб-камери та мультимедійного проектора, що дало змогу студентам та гостям нашого навчального закладу на екрані детально спостерігати за всіма хірургічними маніпуляціями.

    До речі, в цей день Литвиненко М. О.виступив перед членами комісії як один із авторів електронного підручника з дисципліни «Хірургія ветеринарної медицини» та поділився досвідом щодо методики складання електронних підручників.

   

    Цей тиждень відзначився також тематичним вечером «Кращий хірург». Студенти ІІІ курсу змагалися в теоретичних і практичних конкурсах для визначення кращого знавця дисципліни. В паузах між конкурсами присутні чули прекрасні пісенні композиції від учасників художньої самодіяльності та від душі посміялися над відеороликами «Смішні тваринки» та «Студентське життя».

    Для того, щоб у студентів ветеринарного відділення виховати любов до обраної професії та сформувати логічне лікарське мислення в клініці ветеринарної медицини також проводився тиждень з дисципліни «Ветеринарна фармакологія». Студенти змагалися в конкурсах рефератів та кросвордів, стали учасниками олімпіади та різноманітних заходів. В рамках тижня була проведена і відкрита конференція з дисциплін «Ветеринарна фармакологія» та «Хірургія ветеринарної медицини» на тему: «Рани, особливості їх лікування та найбільш вживані антибіотики, що використовуються на виробництві». Основою даної конференції стала пошукова робота членів фармакологічного гуртка «Антибіотики на виробництві» та доповіді студентів випускного курсу, що повернулися з виробничої технологічної практики. Присутнім були продемонстровані фотографії патологічних процесів та навчальні відеофільми, що наглядно показали актуальність даної теми для майбутніх ветеринарних спеціалістів.

   Та на досягнутому наші викладачі не зупиняються,тому в планах ще дуже багато нових та цікавих заходів.

Історична довідка

Наша клініка побудована у далекому 1958 році. А з 1960 року в технікумі відкрито ветеринарне відділення. З того моменту клініка ветеринарної медицини стала невідємною складовою частиною у  підготовці спеціалістів ветеринарної медицини.

У своїй діяльності із організації навчально-виховного процесу клініка керується законом України «Про світу» та "Положенням про клініку ветеринарної медицини", а з питань ветеринарної медицини – законом України «Про ветеринарну медицину».

При клініці Відокремленого структурного підроздвілу "Хомутецький фаховий коледж Полтавського державного аграрного університету" організовано 7 лабораторій:

  1. Епізоотологія з мікробіологією.
  2. Паразитологія та інвазійні хвороби тварин.
  3. Внутрішні незаразні хвороби.
  4. Експертиза з основами переробки продукції тваринництва.
  5. Фармакологія (Адреса сайту лабораторії:http://irynalitvinenko04.wix.com/pharmakolog
  6. Акушерство, гінекологія і штучне осіменіння сільськогосподарських тварин.
  7. Хірургія ветеринарної медицини (Адреса сайту лабораторії http://hvzt43.wix.com/hirurg)

Кожна із лабораторій має препараторську та аудиторію. В клініці додатково обладнані манеж, операційна кімната, віварій лабораторних тварин, стаціонар, навчальна ветеринарна аптека, комп’ютерна кімната.

Наша клініка має свої особливості та неповторність. По - перше – це навчальний корпус для студентів нашого коледжу, а по друге – це повноцінний лікувальний заклад для тварин.

       
     
   

 

Це дає змогу підвищити рівень набуття студентами професійних знань і вмінь із спеціальності, оволодіння сучасними методами і формами організації праці, сформувати у студентів професійні якості, що необхідні для прийняття самостійних рішень у реальних умовах виробництва. Крім цього створюються необхідні умови для  повноцінного матеріально-технічного та методичного забезпечення занять із спеціальних дисциплін.