Заочна форма навчання

З 1956 року в нашому закладі освіти існує заочна форма навчання, яка спочатку здійснювала підготовку спеціалістів за спеціальністю "Зоотехнія", а з 2003 року - за спеціальністю «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва», кваліфікація «Технік - технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва».

Випускників заочної форми навчання нашого коледжу можна зустріти в усіх районах Полтавщини і далеко за її межами. Є ті, хто працює за спеціальністю у закордонних агрофірмах та установах. За більш ніж сторічну історію в Хомутецькому фаховому коледжу здобули грунтові знання та практичні вміння і навики тисячі фахівців.

Професійна діяльність техніка-технолога з виробництва і переробки продукції тваринництва дуже різноманітна і ґрунтується на знаннях, здобутих у результаті вивчення таких дисциплін, як: виробництво молока і яловичини, технології виробництва продукції свинарства, птахівництва, вівчарства, бджільництва, рибництва, конярства, кролівництва і звіринництва, розведення сільськогосподарських тварин, відтворення сільськогосподарських тварин, переробки продукції тваринництва, стандартизації тваринництва. Випускники заочної форми навчання можуть працювати на підприємствах аграрного бізнесу, аграрних закладах освіти, в органах управління  аграрної галузі.

Заочна форма навчання передбачає великий обсяг самостійної роботи студентів над навчальним матеріалом, участь в ЛЕС, навчання без відриву від виробництва. Вступник, який обирає заочну форму навчання, як правило, вже працює і бажає здобувати фахову передвищу освіту, одночасно продовжуючи власну трудову діяльність. Дипломи, які отримують випускники денної та заочної форми, нічим не відрізняються між собою. Здобути освіту за заочною формою навчання має право будь-яка людина, незалежно від виду занять та віку.

Перевагами заочної форми навчання є можливість поєднання навчання з роботою і застосування знань і навиків на практиці тут і відразу. Це дозволяє випускникам претендувати на більш високооплачувану посаду після закінчення  закладу освіти та швидше просуватися по кар’єрних сходах.

Також навчання організоване в комфортному для себе темпі, в порівнянні з даною формою навчання. Слід лише дотримуватись навчального плану і розкладу лабораторно-екзаменаційної сесії. На період лабораторно-екзаменаційної сесії, навчальний заклад видає довідку – виклик, що є підставою для роботодавців у наданні навчальної відпустки. Треба передбачати, що заочна форма навчання передбачає значну кількість самостійної роботи із вивченя матеріалу. Це вимагає від здобувачів самодисципліни і серйозної мотивації. Студенту заочної форми навчання, за умови виконання всіх вимог навчального плану,  контрольних робіт, здачі заліків, екзаменів, захисту звітної документації переддипломної практики, складання комплексного кваліфікаційного екзамену присвоюється кваліфікація фахівця відповідного освітньо-професійного ступеня – фаховий молодший бакалавр і видається  документ про освіту встановленого зразка.

Студенти заочної форми навчання отримують доступ до електронних посібників і мають можливість брати участь у вебінарах, семінарах, практикумах, тренінгах. На час проведення заліково-екзаменаційної сесії студентам надається гуртожиток. Після закінчення коледжу студенти заочної форми навчання мають право на вступ до  закладів вищої освіти.

Тривалість навчання у нашому коледжі 2 роки 10 місяців.

Освітній процес на заочній формі навчання проводиться відповідно до навчального плану затвердженого директором коледжу, робочі навчальні плани, графіки навчального процесу погоджуються заступником директора з навчально-виховної роботи і затверджені директором коледжу. Відповідно до цих планів складається розклад занять навчальних груп. За місяць до початку ЛЕС складається розклад заліків та екзаменів, які погоджуються  та затверджуються відповідно до чинного законодавства.  Виробничу практику студенти заочної форми навчання проходять на третьомуо курсі в базових господарствах та підприємствах  з якими наш заклад освіти  заключив відповідний договір. Для цього розробляється  графік. Тривалість виробничої практики 4 тижні. Після закінчення переддипломної практики проводиться захист звітів-щоденників та підсумкова конференція за її результатами.

Викладачі на основі наскрізної програми складають робочі програми практичної підготовки з дисциплін, де включають лабораторно-практичні роботи відповідно до програм дисципліни. Викладачі на очно-групових консультаціях доводять до відома студентів заочної форми навчання, які практичні роботи будуть виконувати у навчальному закладі, а які в господарстві чи на підприємствах в міжсесійний період. Практичні заняття студенти виконують у робочих зошитах.

Практична підготовка із робітничої професії «Оператор із штучного осіменіння сільськогосподарських тварин та птиці» та комплексний кваліфікаційний екзамен організовується в  закладі освіти.

Студенти заочної форми навчання виконують курсові роботи з дисциплін: «Технологія виробництва продукції свинарства» та «Технологія виробництва молока і яловичини».

Контроль за виконанням контрольних робіт відмічається в журналі «Облік контрольних робіт» індивідуально по кожному студенту і дисципліні.

Викладачі готують методичні розробки, методичні рекомендації щодо підготовки і проведення групових консультацій на заочній формі навчання.