Кабінет фізичного виховання

 

Спортивне життя

у ВСП «Хомутецький фаховий коледж ПДАУ»

За останнє десятиріччя чітко спостерігаються такі фактори, які впливають на стан здоров'я студентів, а саме: зростання навчального навантаження, проведення вільного часу за переглядом фільмів, комп'ютерними іграми. Це призводить до гіподинамії, порушення постави, зору та інших проблем із здоров’ям.

Завдання викладача фізичного виховання - зберегти, зміцнити здоров'я студентів, сформувати в них відповідальне ставлення до власного здоров'я.

Пріоритетним напрямком роботи кожного навчального закладу є підвищення якості освіти через використання інноваційних технологій на заняттях і позанавчальних заняттях. Викладач,використовуючи сучасні технології, може удосконалювати не лише фізичні якості, а також розвивати творчий потенціал студентів.

 

Вже ні для кого не дивина успіхи спортсменів ВСП «Хомутецький фаховий коледж ПДАУ», але за цим стоїть титанічна праця як викладача так і студентів-спортсменів.

 

Починаючи з 1996 року в Хомутецькому коледжі на постійній основі працює секція гирьового спорту керівником якої є заслужений тренер України Сергій Отисько.

«Так сталося що по закінченню вузу я потрапив у навчальний заклад із неабиякими спортивними традиціями де працювали непересічні особистості плекаючи достойну зміну. Скажімо, моїм колегою був майстер спорту з вільної боротьби Микола Іщенко, поруч із ним будеш самовдосконалюватись у роботі за фахом, тим більше коли твої вихованці стали добиватися результатів вищих за навчителя.» С. Отисько.

Вихованці секції постійні учасники всеукраїнських змагань, і вже в 1997 році з’явилися перші успіхи: Дрофич Федір виконав норматив кандидата в майстри спорту і зайняв 3 місце в першості України серед технікумів. В цьому ж році технікум зайняв 8 місце з 27 команд України, а Злочевський Сергій став чемпіоном Полтавської області з гирьового спорту.

За весь період Сергієм Отисько підготовлено 2 заслужених майстри спорту: Гавришко Ігор і Силка Сергій, 2 майстри спорту міжнародного класу, 16 майстрів спорту України, 45 кандидатів в майстри спорту.

   

Починаючи з 2007 року спортсмени секції є постійними учасниками чемпіонатів Європи та світу.

Основні досягнення Хомутецького коледжу:

Коледж став 7 разовим чемпіоном України з гирьового спорту серед технікумів в 2010-2016 рр., та 2 разовим срібним призером України серед технікумів 2017-2018 р.

Першим міжнародним стартом для студентів коледжу був чемпіонат світу серед юніорів (до 23 років) в 2007 році і представником в збірній України був Іван Дьомін, який серед 15 учасників своєї вагової категорії зайняв 7 місце і цей виступ Івана був справжнім стимулом і проривом для своїх друзів по спорту та мотивацією для всіх студентів для занять спортом.

Надалі практично без перерв спортсмени коледжу приймали участь у всеукраїнських та міжнародних стартах. 2009 рік м. Керч чемпіонат України серед юнаків де Пузій Олександр та Гавришко Ігор стають чемпіонами оновивши національні рекорди в сумі двоборства і беруть участь в чемпіонаті світу в м. Бобруйськ де Ігор стає першим а Олександр займає 2 місце, того ж року Ігор у віці 16 років виграє дорослі змагання та бере участь в чемпіонаті світу серед дорослих де виконує норматив майстра спорту міжнародного класу та стає чемпіоном серед юніорів та бронзовим призером серед дорослих.

2010 рік, м. Кіцмань Силка Сергій стає чемпіоном України серед дорослих та бере участь в чсмпіонаті світу який виграє серед юніорів зі світовим рекордом по довгому циклу.

    

2010 рік, Гавришко Ігор м. Тернопіль виграє чемпіонат України серед дорослих у дуже серйозного суперника в якого ніхто не міг виграти на протязі 20 років і бере участь в чемпіонаті світу в м. Мілан який впевнено виграє.

2011 рік, Наріжний Сергій виграє чемпіонат України по довгому циклу та бере участь в чемпіонаті світу де стає бронзовим призером, а Гавришко Ігор та Дьомін Іван вже традиційно виграють чемпіонат України серед дорослих та їдуть на чемпіонат світу в Афіни де стають чемпіонами.

2012 рік, Гавришко Ігор та Срібний Руслан беруть участь в чемпіонаті світу в м. Мілан де Ігор стає перший а Руслан займає 3 місце.

2013 рік, м. Гамбург, Гавришко Ігор займає 1 місце.

2014 рік, м. Каунас, чемпіонат Європи серед юнаків Отисько Віталій та Хоменко Владислав стають другими, а Погоріляк Леся займає 3 місце.

2015 рік, м. Гарлява, Отисько Віталій, Хоменко Владислав, Кириленко Юрій беруть участь в чемпіонаті Європи серед юнаків, де Віталій та Владислав стають срібними призерами, а Леся займає 3 місце.

2016 рік, м. Даугавпілс, кубок світу, Отисько Віталій стає чемпіоном в командній естафеті.

2016 рік, м. Гдиня, чемпіонат Європи серед дорослих, Додух Ольга стає бронзовим призером.

2017 рік, м. Вексфорд, (Ірландія), чемпіонат Європи серед юнаків, Степанова Віра - бронзовий призер, Хоменко Владислав - срібний призер.

2018 рік, м. Кечкемет (Угорщина), Отисько Віталій стає чемпіоном Європи серед юніорів до 23 років.

Південна Корея, чемпіонат світу серед дорослих Гавришко Ігор стає срібним призером.

2019 рік, чемпіонат Європи серед юнаків, Оленіч Ростислав - 3 місце, Устименко Христина - 2 місце.

2022 рік, м. Острув-Великопольский, Кононенко Олександр став чемпіоном Європи серед юнаків

Окрім гирьового спорту спортсмени коледжу є кістяком збірної команди для участі в спартакіаді на краще спортивне село Полтавщини де вони були чемпіонами 8 разів, та срібним призером всеукраїнскьої спартакіади на краще спортивне село України в 2014 р.

Окрім цього можна відмітити успіхи наших тенісистів, які в 2016 році стали срібними призерами всеукраїнських змагань серед коледжів. Волейболістки коледжу двічі ставали срібними призерами обласної спартакіади, а футболісти в 2018 році стали чемпіонами області серед коледжів.

Незважаючи на відсутність сучасного спортивного обладнання спорт в коледжі залишається на високому рівні.